Tarih:

Eşiniz, sürekli horlamanızdan şikayetçi mi? Ya da
Uyku apnesi yüzünden sabah yataktan kalkamamaktan mı korkuyorsunuz?

O halde ünlü oyuncu Cemal Döker'in sohbetine kulak verin. Horlama ve uyku apnesi sorununu nasıl çözdü keşfedin ve öğrendiklerinizi uygulayın. Size söz veriyoruz bu sohbetin sonunda hem sizi hem de eşinizi çok daha kaliteli uykular bekliyor!

DEVRİM NİTELİĞİNDEKİ YENİ İCAT HORLAMA SORUNUMA ÇÖZÜM OLDU!

Ben Cemal Döker, tiyatro oyuncusuyum.

Size uyku apnesi ve horlama sorunumu nasıl çözdüğümü anlatmak istiyorum. Böylece aranızda benimle aynı sorunları yaşayanlarınız var ise benim tecrübemden yararlanıp sıkıntılarınızı giderebilirsiniz.

Uzunca bir süredir gece uykularım hiç konforlu değildi. Bunun başlıca nedeni yüksek sesle horlamamdı. Ben horladıkça hanım beni dürtüyor, uyanıyorum. Sonra yine horluyorum yine dürtüyor yine uyanıyorum, bidaha horluyorum bidaha dürtüyor bidaha uyanıyorum. Sabaha kadar bu böyle sürüp gidiyordu. Sabah uyanınca da illa bir baş ağrısı ile uyanıyordum.

Gün içinde ise sanki gece hiç uyumamışım gibi sürekli bir uyku hali ile dolaşıyordum. Bir yere otursam çok geçmeden göz kapaklarım ağırlaşıyor ağırlaşıyor ve engel olamayacağım şekilde olur olmadık yerde uyuklamaya başlıyordum.

Bu uyuklama konusu ciddi bir konu. Niye derseniz, misafirliğe gidiyorsunuz uyukluyorsunuz, bankaya gidiyorsunuz uyukluyorsunuz...

Bir keresinde hiç unutmuyorum banka şubesinde sıra numaramı almış beklerken uykuya dalmışım. Horlamaya başlayınca güvenlik memuru uyandırdı, abi o nasıl bir horlamaydı allah aşkına? dedi. Müdür aşağıya inmiş şubede kavga var sanıp. Utandım tabi

Yine bi gün evden çıktım bindim arabaya, tiyatroya yetişmem gerekiyor...bağladım emniyet kemerini, sonra bir baktım, hanım arabanın camına tıklıyor.Meğer uyumuş kalmışım arabayı kıpırdatamadan.

Hanım dedi artık bu böyle olmaz. Gece hem beni uyutmuyorsun hem kendin doğru düzgün uyuyamıyorsun. Üstelik bir de nefesin kesilir gibi oluyor, korkuyorum kalkamayacaksın yataktan diye dedi. Dedim ne yapacağız? Dedi doktora gideceksin itiraz istemiyorum dedi. Doktora gitmekten hiç hazzetmediğimi hanım bilir tabi. Ama bu defa hanıma hak verdim. Horlama olayı hem onun hem benim hayatımı çok olumsuz yönde etkiliyordu.

Doktora nasıl horladığımı, nasıl baş ağrısı çektiğimi, nasıl uyukladığımı anlatınca, bir boğaz ve geniz muayenesi de yaptı ve hemen teşhisi koydu. Sende sadece horlama değil, uyku apnesi de var dedi.

Alla alla uyku apnesi neymiş doktor bey dedim.

Uyku apnesi uykuda solunumun durmasıdır en az 10 saniye solunum durur. Senin boğazının ve genzinin yapısal durumu hem ileri düzeyde horlamana hem de uyku apnesine neden olmuş. Uyku apnen olduğu için gece ne kadar uyursan uyu yine de uykunu alamazsın, uyuklaman ve baş ağrın ondan. Üstelik zamanla depresyondan tut kalp hastalığına kadar ciddi hastalıklara yol açar bu. Daha da kötüsü gece uykuda bile götürür adamı dedi.

Doktoru dinleyince baya korktum.Basit bir horlama diye gittik neler neler çıktı dedim kendi kendime.

Dedim ne yapacaz peki doktor bey. Dedi tedavi edeceğiz. Nasıl peki? Dedi gece uyurken CPAP cihazı takacaksın. O ney demeye kalmadı çıkardı masanın üstüne koydu. Şöyle ortalama bir kutu büyüklüğünde cihaz, kalınca bir hortum çıkıyor cihazdan, hortumun ucunda koca bir oksijen maskesi. Her gece bunu takıp uyuyacakmışım o zaman uyku apnesi olmayacakmış. Bir de ömür boyu takacakmışım bunu.

Daha ilk görüşte nefret ettim. Sanki hastanede yoğun bakımda yatarmış gibi her gece bu çirkin maske ile uyuma fikrinden nefret ettim. Tatile giderken bu berbat şeyi çantamda taşıma fikrinden nefret ettim. Kısacası moralim çok bozuldu. Hanım dedi yapacak bişey yok, takmazsan boşarım seni.

İlk gece bunu takıp uyuduğumda kararımı verdim, BEN BU A-LET-LE YA-ŞA-YA-MAAAMM.

Sabah uyanır uyanmaz araştırmaya başladım. Bu çirkin CPAP cihazına alternatif çözümler nedir? İlla ki vardır bir şey diye düşündüm. Uyku apnesi ve horlama hakkında yazılmış düzinelerce makale okudum. Ve sonunda aradığım şeyi buldum. Amerika'daki Mayo Klinik doktorları tarafından "Klinik Uyku Hastalıkları" dergisinde yayınlanan bir makalede basit bir çene kayışı takmanın horlamanın ve uyku apnesinin önüne geçebileceğinden bahsediyor ve çok etkili bir tedavi yöntemi olduğu yazıyordu.

VE HORLAMA SORUNU İÇİN BEKLENEN ÇÖZÜM GELDİ!

Hemen aradım firmayı, dedim yetkili ile görüşmek istiyorum. Yetkiliye direk sordum bu maske nasıl tedavi ediyor kardeşim?

Açıklayayım Cemal Bey dedi. Siz gece uyurken, çeneniz kasların gevşemesiyle aşağı doğru iniyor ve ağız hafif açılıyor. Bu pozisyon nedeni ile yumuşak damak sıkışıyor ve hava yolunu tıkıyor. Bu da hem horlamaya hem de uyku apnesine neden oluyor. Oysa Snorefiks çene kayışı tüm gece çenenizi tutarak sarkmasını engelliyor böylece yumuşak damak olması gereken pozisyonda duruyor. Bu da hava yolunun açık olmasını sağlıyor. Böylece hem solunum kesilmiyor hem de horlama duruyor dedi. Yetkilinin açıklamaları beni ikna etti. Hemen sipariş verdim.

Çene kayışını hemen taktım. Kolayca takılıyor zaten cırt cırtları var. Kumaşı gayet yumuşak ve hafif. Bazı sabahlar takılı olduğunu bile unutup kahvaltıya maskemle iniyorum. O kadar rahat. Evet dünyanın en güzel uyku kıyafeti değil belki ama o çirkin CPAP cihazından milyon kat iyi. En önemlisi daha ilk gece horlamamı şak diye kesti. Uzun zamandır sabah bu kadar dinç ve zinde uyandığımı hatırlamıyorum.

Yıllardır ilk kez gündüz uykusuna ihtiyaç duymadan tüm gün bütün işlerimi hallettim.

Çene kayışımı ise horlayıp da hanımı rahatsız etmeyeyim diye takmaya devam ediyorum.

Snorefiks sayesinde hem hanım hem de ben deliksiz uykular çekiyoruz.

Eğer benimle aynı sorunu yaşayanlarınız varsa gönül rahatlığı ile Snorefiks Horlama ve Uyku Apnesi Önleyici çene kayışını alın.

Emin olun paranızın karşılığını alacaksınız ve yapacağınız en iyi yatırımlardan biri olacak.

Sağlıcakla kalın.

Şimdi aşağıdaki düğmeye tıkla ve Snorefiks Türkiye Distribütörünün resmi sitesine git.